Eto’o: Mourinho i vetmi që mund ta bëjë Romën kampione të Italisë

Futboll 29 Tetor 2021 19:36

Ish-sulmuesi i Interit, Samuel Eto’o tha se Jose Mourinho është i vetmi që mund ta bëjë Romën kampione të Italisë.

Giallorossi emëruan ish-trajnerin e Nerazzurrëve këtë verë, pasi Mourinho zëvendësoi bashkëkombasin e tij Paulo Fonseca përpara sezonit 2021-22.

Roma e filloi sezonin në mënyrë të shkëlqyer, me gjashtë fitore në gjashtë ndeshje në të gjitha garat, por ka dështuar për të mbajtur konsistencën në javët e fundit.

Filloi me një humbje jashtë fushe ndaj Hellas Verona në Serinë A dhe tre pengesa të tjera pasuan në gjashtë ndeshjet e ardhshme – përfshirë humbjen e rëndë 6-1 ndaj Bodo/Glimt në Ligën e Konferencës së Evropës.

Që atëherë, Mourinho ka përjashtuar disa lojtarë nga skuadra dhe La Lupa ka marrë katër pikë në dy ndeshjet e fundit të ligës, duke barazuar me liderin Napolin në Olimpico në proces.

Ndërsa tekniku portugez përgatitet të përballet me Milanin të dielën, Eto’o beson se ai është njeriu i duhur për të ndihmuar Romën të kthehet në krye në Itali.

“Ai është një fenomen”, tha Eto’o për Marca. I vetmi që shoh të aftë për ta bërë Romën kampione të Italisë pas gjithë kësaj kohe.

-->