Everton – Arsenal, formacionet zyrtare

Futboll 07 Prill 2019 14:46

Arsenali dhe Evertoni kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që do ta zhvillojnë në kuadër të Premier League.

‘Topxhinjtë’ do të kenë punë të vështirë në “Goodison Park” për t’u kthyer në Londër me pikët e plota, që janë shumë me rëndësi për një vend që siguron Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Trajneri spanjoll, Unay Emery, në këtë ndeshje i ka besuar mbrojtësit shqiptar, Shkodran Mustafi, i cili luan kundër ish skuadrës së tij, ndërsa Granit Xhaka nuk figuron në formacionin bazë.

Ndeshja fillon në orën 15:05.

Këto janë formacionet zyrtare:

Everton: Pickford, Keane, Zouma, Digne, Coleman, Gomes, Sigurdsson, Gueye, Bernard, Calvert-Leëin, Richarlison.

Arsenal: Leno, Sokratis, Elneny, Monreal, Mustafi, Mkhitaryan, Ozil, Maitland-Niles, Kolasinac, Guendouzi, Lacazette. /Insporti.com/

-->