Fabregas humbi bastin me bashkëlojtarin e tij te Chelsea dhe i bleu një Range Rover

Futboll 15 Mars 2020 20:33

Cesc Fabregas, i cili aktualisht është te ekipi i Ligue 1 Monaco, ka qenë gjithmonë i sigurt në aftësinë e tij dhe ka pasur një teknikë dhe qetësi të jashtëzakonshme.

32-vjeçari luajti për Chelsean midis viteve 2014 dhe 2019, duke ndihmuar klubin të fitojë katër trofe të mëdhenj në total, duke përfshirë dy tituj të Premierligës, dhe gjithashtu ishte një personalitet i madh pas skenave në ‘Stamford Bridge’, përcjell lajmi.net.

Ish portieri i Chelsea, Marcin Bulka zbuloi në prill që lojtari spanjoll ra dakord t’i blinte një makinë Caballeros, nëse do të humbiste një penallti në stërvitje.

Fabregas tani ka dalë për të konfirmuar historinë, dhe gjithashtu ka ngarkuar një video ku tregon reagimin e Caballero kur ai u prezantua me një Range Rover të vjetër në parkun e objektit të stërvitjes së Chelsea në Cobham.

-->