Fansi kosovar i Realit befasohet nga Benzema për festën e Fitër Bajramit

Futboll 13 Maj 2021 17:32

Sot të gjithë besimtarët mysliman festojnë festën e Fitër Bajramit me familje dhe të afërmit e tyre por për një fans kosovar ky Bajram do jetë më special.

Për një fans kosovar një suprizë e bukur do vinte nga francezi i Real Madridit, Karim Benzema, i cili po ashtu i përket fesë myslimane.

Fansi i Real Madrid , Valmir Kryeziu, i kishte uruar  sulmuesit festën e Fitër Bajramit, kurse më vonë francezi i’a ktheu djaloshit duke ja uruar po ashtu.

FOTO:

-->