FC Prishtina kryen testimet e COVID-19, ky lojtarë do të mungoj në ndeshjen kundër Inter Escaldes

Futboll 24 Qershor 2021 18:51

Prishtina është e përgatitur maksimalisht për ndeshjen e nesërme (20.00) kundër skuadrës nga Andorra, Inter Escaldes, në kuadër të finales së play-off-it të parakualifikueseve për Champions League.

Bardhekaltrit synojnë fitore dhe të kualifikohen në rrethin e parë. Kampioni i Kosovës sot ka bërë edhe testin për Covid 19.  

“Skuadra kreu testimin zyrtar të COVID-19.

Bekteshi kthehet nga suspendimi – vazhdon të mungojë Abazi”, njofton FC Prishtina.

-->