Federer jep lajmin e hidhur për tifozët

Tenis 13 Korrik 2021 19:45

Njëri nga tenistët më të mirë në histori, Roger Federer nuk do të marr pjesë në Lojërat Olimpike që do të zhvillohen në Tokyo gjatë kësaj vere.

Ish-numri një në Botë ka pësuar një lëndim në gju dhe aktualisht është duke u rehabilituar për të qenë gati në turnetë e radhës.

Lajmin e ka dhënë vetë tenisti përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Ky është njoftimi:

Së fundmi, fatkeqësisht përjetova një prapambetje me gjurin tim dhe kam pranuar që duhet të tërhiqem nga Lojërat Olimpike të Tokios. Jam shumë i zhgënjyer, pasi ka qenë një nder dhe pikë kryesore në karrierën time sa herë që kam përfaqësuar Zvicrën. Unë tashmë kam filluar rehabilitimin me shpresën që të kthehem në turne më vonë këtë verë. I uroj gjithë ekipit zviceran fatin më të mirë dhe do të rrënjosem fort nga larg. Si gjithmonë, Hopp Schwiz!

-->