Fenerbahce në bisedime me Xherdan Shaqirin?

Futboll 18 Janar 2022 17:18

Sipas raportimeve, klubi i Fenerbahçes ka nisur punën për transferimin e futbollistit Xherdan Shaqiri, duke vënë kontakte zyrtare.

Tifozët e klubit po e presin me padurim ardhjen e një lojtari si Shaqiri, i cili dhe më herët ka qenë i lidhur me Fenerbahcen.

Shaqiri ka kontratën me Lyonin deri në vitin 2024, por duket se klubi francez është i gatshëm ta lirojë shqiptarin.

-->