Ferizaj e nis frikshëm, në miqësore e mposhtë thellë skuadrën shqiptare nga Maqedonia

Futboll 13 Janar 2022 16:11

Ferizaj këtë edicion synim kryesore e ka rikthimin në elitën e futbollit kosovar. 

Ferizajasit që e mbyllën vjeshtë në pozitën e dytë në Grupin A të Ligës së Parë, sot e kanë zhvilluar ndeshjen e parë miqësore për këtë vit.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Arbnor Morina ka shkëlqyer duke mposhtur Renovën e Maqedonisë së Veriut me rezultat të thellë 4:1.

Florim Berisha, Bleon Shaqiri, Enis Sefadhe Kenan Orana ishin realizatorët e golave për vendasit

Ka përfunduar ndeshja e parë kontrolluese, ku skuadra jonë ka arritur fitore ndaj KF Renova me rezultat 4:1.

Golashënues e skuadres tonë ishin: Florim Berisha (x1), Bleon Shaqiri (x1), Enis Sefa (x1) dhe Kenan Orana (x1).

Trajneri, Arbnor Morina i ka dhënë hapsirë të gjithë futbollistëve, për të parë formën e tyre para fillimit të edicionit pranveror”, ka shkruar KF Ferizaj

-->