Feronikeli eliminohet nga Liga e Kampionëve

Futboll 16 Korrik 2019 22:45

Feronikeli është eliminuar nga gara më e madhe për klube në Evropë, Liga e Kampionëve.

Në ndeshjen e zhvilluar sonte në kuadër të rrethit të parë eliminator, Feronikeli ka pësuar humbje zhgënjyese nga The New Saint.

Skuadra e Zekirija Ramadanit është mposhtur nga TNS me rezultat minimal 1:0.

Pjesa e parë i takoi plotësisht Feronikelit që krijoi raste të njëpasnjëshme, por që konkretizimi i aksioneve me gol nuk ndodhi.

Lojën në duar e mori TNS në pjesën e dytë, duke i bërë presion vazhdimisht kampionit të Kosovës, përcjell zeri.info.

Në minutën e 67-të, TNS shënoi golin e vetëm dhe të fitores përmes Dean Ebbe, gol që ia sjell uellsianve kualifikimin tutje.

Kështu, Feronikeli do ta vazhdojë aventurën evropiane në Ligën e Evropës, ku do të përballet me fituesin e ndeshjes Sutjeska – Bratislava

-->