FFK konfirmon fanellat e reja, ja si vishet Kosova ndaj Anglisë

Kombëtarja 17 Nëntor 2019 09:18

Kosova do të zhvillojë sonte ndeshjen e fundit në kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020.

Në “Fadil Vokrri” zbarkon kundërshtari më i madh që ka ndeshur ndonjëherë Kosovën në Prishtinë, Anglia.

Ndeshja fillon prej orës 18:00 dhe atmosfera në stadium pritet të jetë e jashtëzakonshme, pikërisht ashtu sic ka qenë gjatë ditëve të fundit në kryeqytet.

Kosova në këtë ndeshje do të luajë me fanella speciale.

Ato janë të kaltërta dhe kanë dizajn unik.

-->