FFK merr këto vendime për Ligën e Parë, të dytë dhe të tretë

Futboll 27 Maj 2020 15:41

Federata e Futbollit të Kosovës ka marrë vendim për të mbyllur edicionin 2019/20 për Ligën e Parë, Ligën e Dytë, Ligën e Tretë dhe grupmoshat.

Lajmi është bërë i ditur nga burime të besueshme të Gazetës Olle brenda institucionit drejtues të futbollit kosovar.

Komiteti Ekzekutiv ka vlerësuar se kompletimi i sezonit për këto kategori është shumë i vështirë, duke parë situatën pandemike.

Besa dhe Arbëria pritet të inkuadrohen në Superligë, ndërsa nga Liga e Parë nuk do të bie asnjë skuadër.

Brenda pak minutave Federata e Futbollit të Kosovës do të dalë me një njoftim për të konfirmuar vendimet.

-->