Fillon për pak minuta: Kosova vs Rumania – këtu e ndiqni live

Kombëtarja 11 Janar 2020 17:45

Kosova dhe Rumania nga ora 18:00 zhvillojnë ndeshjen e dytë në kuadër të fazës së parë të kualifikimeve për Kampionatin Botëror të Hendbollit Egjipti 2021.

Kosova dje luajti me Italinë dhe takimi përfundoi baras 26:26, kurse Rumania mundi Gjeorgjinë me rezultat 29:24.

Fitorja ndaj Rumanisë është tash parakusht që Kosova të kërkojë vendin e parë në grup, në mënyrë që nëpërmjet barazhit të kërkojë plasmanin në fazën e dytë të kualifikimeve dhe të mbajë gjallë shpresat për kualifikim në Botërorin e vitit të ardhshëm.

Ndeshjen mund ta shikoni live nëse klikoni këtu.

-->