Finalja e Euroleagues – linku për live

Basketboll 19 Maj 2019 20:24

Sonte vendoset se cili ekip do të shpallet kampion i Evropës në basketboll, kurse në finalen e madhe në Euroleague takohen klubet CSKA dhe Efes.

Kujtojmë që CSKA është ndër klubet më të trofeshme në histori të basketbollit evropian dhe kampion i shtatëfishtë në Euroleague, kurse Efesi edhe pse ka qenë në Final 4 më herët, asnjëherë nuk e ka fituar titullin e kampionit të Evropës, ndonëse ka fituar trofe të tjerë ndërkombëtarë.

Insporti raporton po ashtu se Efesi në gjysmëfinale mundi Fenerbahçen, kurse CSKA fitoi ndaj Real Madridit.

Ndeshjen mund ta ndiqni live, nëse klikoni këtu.

-->