Finalja e Kupës së Francës – Monaco kundër PSG, ky është rezultati momental

Futboll 19 Maj 2021 22:40

PSG është duke fituar me rezultat minimal 1-0 ndaj Monacos në finalen e Kupës së Francës.

Mauro Icardi shënoi golin e vetëm deri tani në këtë ndeshje, pas një asistimit të Kylian Mbappes në minutën e 19-të.

PSG është duke dominuar këtë takim, ku ka 65 për qind të topit dhe ka krijuar katër raste.

Ky rezultat do ta shpallte PSG-në kampion të Kupës së Francës.

Skuadra nga kryeqyteti francez po luftojnë edhe titullin e Ligue 1

-->