Finalja e Ligës së Kampionëve: Man City – Chelsea, formacionet zyrtare

Futboll 29 Maj 2021 19:50

Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e garës më prestigjioze evropiane në nivel klubesh, Ligës së Kampionëve ku ballafaqohen dy skuadrat e mëdha angleze, Manchester City dhe Chelsea, shkruan Insporti.com

Për Chelsean në rast të triumfit do të ishte titulli i dytë në Ligën e Kampionëve, derisa City kërkon triumfin e parë në këtë garë.

Ndeshja zhvillohet nga ora 21:00 dhe luhet në stadiumin “Dragao” të Portos në Portugali, ku do të jenë të pranishëm rreth 17.000 tifozë.

Formacionet zyrtare:

Chelsea:

Image

City:

Image

-->