Finalja e Superligës së Basketbollit të Kosovës ZM Prishtina – KB Rahoveci vetëm në Artmotion

Superliga 01 Maj 2019 13:35

Pas triumfit të Prishtinës ndaj kampionit aktual, Bashkimi, si dhe fitores së Rahovecit ndaj Yllit, këtë javë do të fillojë seria finale e playoffit në Superligën e Basketbollit të Kosovës në mes ZM Prishtina dhe KB Rahovecit.

Ashtu sikur çdo ndeshje të basketbollit kosovar, emocionet direkt të kësaj super finale do t’i përjetoni direkt në ekranet tuaja përmes platformës Artmotion.

Të enjtën nga ora 19:00 në kanalin Art Sport 1  mund ta ndiqni direkt duelin e parë mes  Z Mobile Prishtina – Rahoveci, ndërsa të dielën nga ora 17:00 në “Mizahir Isma” zhvillohet përballja e dytë e cila do të transmetohet në Art Sport 1 dhe Klan Kosova.

Me Artmotion, Sporti është Art

-->