Fitore e madhe e Sefer “The Real Deal” Seferit me nokauton (VIDEO)

Boks 17 Mars 2018 00:19

Fitorja e madhe e Sefer Seferit kundër hungarezit Laszlo Hubert, në sallën Hallmann Dome, Vienë.

39 vjeçari nga Gostivari hyri në duel, i uritur pë fitore dhe këtë e dëshmoi gjatë tërë ndeshjes kundër Hubertit. Seferi që poashtu njihet si “The Real Deal”, faktikisht sulmonte kundërshtarin e tij, i cili hyri në stilin e mbrojtjes që i kushtoi shumë hungarezi . Hubert e pati të vështirë të balancoi sulmin e Seferit me mbrojtjen e tij, dhe kësi soji  në raundin e dytë pësoj goditje të rëndë nga Seferi, e cila e nokautoj direkt.

Ai pas rrëzimit në ring nga Seferi, nuk mundi të këndjellet dhe kështu humbi ndeshjes me nokaut nga “The Real Deal”.

/Insporti.com

Sefer Seferi nokauton Laszlo Hubert:

-->