Fituesja e Topit të Artë te femrat – Megan Rapinoe

Futboll 02 Dhjetor 2019 21:13

Megan Rapinoe është lojtarja më e mirë në botë.

Futbollistja amerikane, Megan Rapinoe është fituesja e çmimit ‘Topi i Artë’ në konkurrencën e femrave për vitin 2019, transmeton Insporti

Në kategorinë e futbollistes më të mirë ishte e nominuar edhe shqiptarja Kosovare Asllani, që luan për Suedinë.

Në pozitat dy dhe tre ishin Lucy Bronze dhe Alex Morgan.

Rapinoe, 34 vjeçe, këtë vit ishte fituese e Kupës së Botës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. /Insporti.com/

-->