Fjalët e Brook pas triumfit ndaj Khan

Boks 20 Shkurt 2022 00:48

Kell Brook ndaloi Amir Khan në raundin e gjashtë në një lufte të çmendur që u zhvillua të shtunën mbrëma në Mançester, shkruan Insporti.

Brook reagoi pas ndeshjes dhe tha: “Gjithmonë e kam ditur se kjo do të ndodhte.

“Çfarë ndjesie, çfarë pjesëmarrjeje, ato janë zënkat në të cilat doja të përfshihesha kur hyra në palestër si fëmijë.

“Unë jam kthyer në krye tani, nxora Amir Khan, ashtu siç thashë se do ta bëja.

“Kam bërë shumë presion mbi veten time.

“Gjithmonë e dija kur isha 18 vjeç se isha një luftëtar më i mirë se ai.

“Unë e kam ditur gjithmonë dhe sonte fansat duhet të shohin një mega luftë dhe unë u përballa me të” – përfundoi ai.

-->