Flamurtari e mund Lirinë, Drita e shmang humbjen në fund

Futboll 14 Prill 2019 17:30

Flamurtari ka fituar 1:0 ndaj Lirisë në xhiron e 27-të të Superligës për të ngjallur shpresat për mbijetesë.

Skuadra prishtinase fitoi me golin e vetëm të shënuar nga Shend Kelmendi.

Në tabelë, Flamurtari është i nënti me 32 pikë, aq sa ka edhe Ballkani në pozitën e tetë, e që siguron direkt mbijetesën.

Pozitat 9 dhe 10 shkojnë në barazh. Liria është e 11-a me 24 pikë dhe është buzë rënies nga liga.

Në xhiron e njëjtë Drita dhe Drenica kanë ndarë pikët me barazimin 2:2. Drenica e lëshoi fitoren krejt në fund, pasi Drita barazoi në minutat shtesë të takimit pas penalltisë.

-->