Florian Marku dhe Robin Krasnqi i reagojnë Vuçiqit në Instagram

Boks 19 Mars 2021 10:04

Boksierët shqiptarë, Florian Marku dhe Robin Krasniqi i kanë reaguar presidentit serb, Aleksander Vuçiq, i cili para dy ditëve ka publikuar hartën e Kosovës të mbuluar me flamurin serb, shkruan Insporti.com.

Ky veprim i tij ka ngjalluar reagime të shumtë, pasi edhe dy boksierët e njohur shqiptarë nuk kanë qëndruar të qetë duke i komentuar në postim.

May be a Twitter screenshot of text

“Kosova dhe Shqipëria”  i ka komentuar Krasniqi duke i vendosur edhe një zemër të kuqe.

May be an image of text that says "00:59 3,389 likes avucic обенавам грапанима србије да heMo и ове године бити y првих пет земала по расту more hours ago See Translation avucic 36 косово Hиje наше бреме Beh наш крст, a ca крста ce боле, него испод нега, види васкрснуһе. живела србија! 14,779 likes avucic србија данас Hиje слаба, не прети, али и не заборавла, инеһе допустити да ce more Viewall 75,072 comments"

Ndërsa, Marku në koment i ka vendosur nëntë flamuj kombëtar.

Rrjeti social Instagram ende nuk ka marrë ndonjë veprim ndaj këtij postimi ofendues nga numri një i shtetit serb, përkundër se qytetarët shqiptarë kanë nisur një fushatë për t’ia fshirë atë. /Insporti.com/

-->