Florian Marku jep premtimin e madh

Boks 23 Shkurt 2021 11:40

Boksieri shqiptar, Florian Marku po vazhdon të jetë i pamposhtur në boks, ku në tetë ndeshje ka fituar shtatë, gjashtë prej tyre me nokaut dhe një barazim.

Së fundmi, Marku mposhti Ryan Charlton, duke bërë që skuadra e tij të hedhë peshqirin.

Në një video të meçit kundër Charlton, Marku premtoi se do ta japë shpirtin deri sa ta arrijë ëndrrën, të shpallet kampion bote.

“Unë ju premtoj të gjithëve që do jap shpirtin deri sa të arrijë ëndrrat e mia, të shpallem kampion bote”, shkroi ai.

-->