Florian Marku: Kam qenë 13 ditë me temperaturë, nuk e di nëse ishte Coronavirus

Sporte luftarake 27 Mars 2020 17:51

Boksieri i njohur shqiptar, Florian Marku nëpërmjet një statusi në rrjetin e tij të Facebook ka shkruar për fansat se nuk e di nëse e ka kaluar ose jo virusin COVID-19, por prej 13 ditësh ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore. Tashmë boksieri është ngritur në këmbë dhe ka rifilluar stërvitjen duke qetësuar fansat e tij, si dhe bashkëngjitur postimit ishte dhe një video e tij. Ndër të tjera Florian Marku bën thirrje që njerëzit të qëndrojnë në shtëpi dhe të bëjnë durim me këtë situatë.

“Nuk e di a kalova ate coronavirus opo jo Por kam qenë 13 ditë me temperaturë dhe I këputur.Tani ndjehem shumë me mirë dhe kam fillu stervitjen në Shtëpi. Ju pershendes te gjithve dhe ju uroj shendet e rrini ne Shtepi kujdesuni per veten tuaj por edhe per familjart e tuaj qe keni afer mos dilni. Beni durim”, shkruan Marku në Facebook.

-->