Florian Marku rikthehet në ring pas një viti, gjithçka çfarë duhet të dini për meçin e sotëm

Boks 10 Nëntor 2020 11:01

Florian Marku rikthehet në ring pas gati një viti pauzë, shkruan Insporti.

Meçi i fundit i boksierit shqiptar ishte në vitin e kaluar në Angli, ku fitoi ndaj Nathan Bendon me me vendin unanim, 60-55.

Sonte ai do të luftojë ndaj boksierit, Muma Mweemba.

Marku ka 6 ndeshje si boksier profesionist dhe ka arritur të fitoj të gjitha ndeshjet.

Muma Mweemba, kundërshtari i sotëm i Markut nuk është ndeshur që dy vite, ku ishte mposhtur nga Nathan Hardy.

Ky meç do të transmetohet në kanalin “Tring”.

Florian Marku ("TNT") | Boxer Page | Tapology

-->