“Forbes” zbulon 20 sportistët më të paguar gjatë 2020-s

Tenis 29 Maj 2020 22:09

Roger Federer ka tejkaluar Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin për t’u bërë sportisti më i paguar në botë për vitin 2020.

“Forbes” ka zbuluar sportistët më të paguar të 2020-s, derisa zvicerani zë vendin e parë.

38-vjeçari ka përfituar 106.3 milionë dollarë, derisa Ronaldo 105 milionë dollarë, kurse Messi 104 milionë dollarë.

Këta janë 20 sportistët më të paguar:

1. Roger Federer – 106.3 milionë dollarë

2. Cristiano Ronaldo – 105 milionë dollarë

3. Lionel Messi – 104 milionë dollarë

4. Neymar – 95.5 milionë dollarë

5. LeBron James – 88.2 milionë dollarë

6. Stephen Curry – 74.4 milionë dollarë

7. Kevin Durant – 63.9 milionë dollarë

8. Tiger Woods – 62.3 milionë dollarë

9. Kirk Cousins – 60.5 milionë dollarë

10. Carson Wentz -59.1 milionë dollarë

11. Tyson Fury – 57 milionë dollarë

11. Russell Westbrook – 57 milionë dollarë

13. Lewis Hamilton – 54 milionë dollarë

14. Rory McIlroy – 52 milionë dollarë

15. Jared Goff – 49 milionë dollarë

16. Conor McGregor – 48 milionë dollarë

17. James Harden – 47.8 milionë dollarë

18. Giannis Antetokounmpo – 47.6 milionë dollarë

19. Anthony Joshua – 47 milionë dollarë

20. Deontay Wilder – 46.5 milionë dollarë

-->