Formacionet startuese: Mallorca – Alaves, ja vendimi për Muriqin

Futboll 19 Prill 2022 18:15

Dy skuadrat që po luftojnë për mbijetëse në La Liga, Mallorca dhe Alaves takohen sot në Mallorca Estadi, shkruan Insporti.

Startues në këtë takim padyshim që është sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi.

Mallorca aktualisht është në vendin e 17-të, një pikë përpara Cadizit që zë pozitën e 18-të, ndërsa Alaves është në fund të ligës, katër pikë prapa kundërshtarëve të sontëm.

Mallorca siguroi një rikthim në La Liga duke përfunduar e dyta në Segunda Division sezonin e kaluar dhe ata po përpiqen që të qëndrojnë në La Liga për  herë të parë që nga viti 2013.

Takimi starton me fillim nga ora 19:00.

/Insajderi.org

-->