Formacionet zyrtare: Arsenal-Leicester, ky është vendimi për Granit Xhakën

Futboll 13 Mars 2022 16:50

Janë publikuar formacionet zyrtare të përballjes ndërmjet Arsenalit dhe Leicester Cityt në Premierligë.

Ndeshja që do të zhvillohet në “Emirates Stadium” në Londër i takon javës së 29-të në elitën e futbollit anglez.

“Topçinjtë” që janë në kërkim të zonës Champions duan vetëm fitoren para publikut të vetë ndaj “Dhelprave”. Këta të fundit që nuk po kalojnë edicion të mirë synojnë gjithashtu rezultat pozitiv.

Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka është në planet e trajnerit, Arteta në këtë përballje, andaj do të startojë nga minuta e parë.

Takimi në Londër nis nga ora 17:30.

FORMACIONET ZYRTARE:

-->