Formacionet zyrtare: Arsenal-Man City, ky është vendimi i Artetas për Xhakën

Futboll 01 Janar 2022 12:40

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Manchester City.

Citizens luajnë në udhëtim kundër skuadrës së Arsenal, në ndeshjen e parë të futbollit elitar anglez në vitin kalendar 2022.

Guardiola e nis vitin me përballjen kundër ish ndihmësit të tij, Mikel Arteta.

Ky i fundit vjen me një skuadër mjaft në formë, por ndaj një kundërshtari të firkshëm që mbanë kreun.

Arteta ka vendosur që të startoj nga fillimi me Granit Xhakën.

Ndeshja mes Arsenal dhe Manchester City luhet me fillim nga ora 13:30.

FORMACIONET ZYRTARE:

Image
Image

-->