Formacionet zyrtare: Aston Villa-Arsenal, ky është vendimi për Xhakën

Futboll 19 Mars 2022 13:09

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Aston Villas dhe Arsenalit, e vlefshme për xhiron e 30-të në Premierligë.

“Topçinjtë” vijnë pas humbjes nga Liverpooli në mesjavë dhe do të kërkojnë me ngulm fitoren që do t’i mbante brenda zonës së Championsit.

Momentalisht, Arsenali gjendet në pozitën e katërt me 51 pikë, një më shumë se Manchester United, i cili ka dy ndeshje më shumë të zhvilluara.

Në anën tjetër, Aston Villa gjendet në mesin e tabelës, pa ndonjë objektiv.

Formacionet zyrtare:

Image

-->