Formacionet zyrtare: Barcelona – Arsenal

Futboll 04 Gusht 2019 19:40

Barcelona dhe Arsenali sonte dp të zhvillojnë një ndeshje miqësore në ‘Nou Camp’.

Për Arsenalin kjo do të jetë ndeshja e fundit parasezonale derisa pas një jave do të luajë kundër Newcastle si mysafir.

Arsenali nuk e ka ftuar fare Nicolas Pepen të sapo transferuar, Lacezetten e lënduar, Iwobin por edhe Elnenyn.

Ndërkohë për Barcelonën Messi nuk do të startojë por është në bankë rezervë, derisa nga minuta e parë luan Griezmann.

Kjo ndeshje është e vlefshme për trofeun ‘Joan Gamper’ dhe fillon në ora 20:05.

Formacionet zyrtare:

-->