Formacionet zyrtare: Barcelona – Chelsea

Futboll 23 Korrik 2019 11:32

Barcelona e Chelsea kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes që do të zhvillohet në Saitama të Japonisë.

Me fillim nga ora 12:30 (në kohën tonë), Barcelona e Chelsea do të takohen në turin para-sezonal, në kuadër të ‘Rakuten Cup’, përcjell Insporti

Chelsea ka zhvilluar disa miqësore në korrik, teksa vjen nga humbja e pësuar nga japonezët e Kawasaki Frontale.

Ndërkaq, për Barcelonën që ende nuk e ka zhvilluar ndonjë miqësore, sot fillon para-sezoni për 2019/2020.

Antoine Griezmann do të ketë debutimin e tij te Barcelona në këtë ndeshje, dhe do të luajë nga minuta e parë.

Më poshtë i keni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Barcelona:

Chelsea: 

-->