Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Borussia Dortmund

Futboll 03 Gusht 2019 20:01

Borussia Dortmundi dhe Bayern Munichu kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre mbrëmjen e sotme (e shtunë).

Dy gjigantët gjerman kanë zbuluar njëmbëdhjetshet startuese për përballjen mes tyre në kuadër të Superkupës së Gjermanisë.

Të dy skuadrat kanë vendosur në fushë lojtarë mjaftë kualitativ me shpresën për të nisur edicionin e ri me një trofe.

Finalja mes tyre fillon në ora 20:30.

Formacionet zyrtare:

Bayern XI: Neuer; Kimmich, Süle, Boateng, Alaba; Tolisso, Thiago; Müller, Goretzka, Coman; Lewandowski

Dortmund XI: Hitz; Piszczek, Akanji, Toprak, Schulz; Witsel, Weigl; Sancho, Reus, Guerreiro; Alcácer.

-->