Formacionet zyrtare: Bayern Munich – RB Leipzig

Futboll 09 Shkurt 2020 17:27

Me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet derbi i xhiros së 21-të në Bundesligë.

Bayern Munchen dhe RB Leipzig do vihen përballë njëra tjetrës, të cilat po luftojnë për vendin e parë të tabelës.

Bavarezët janë një pikë mbi Leipzig në renditje.

Janë publikuar formacionet zyrtare të dy skuadrave:

Bayern Munchen: Neuer, Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Kimmich, Thiago, Goretzka; Gnabry, Müller, Lewandowski.

RB Leipzig: Gulácsi, Angeliño, Upamecano, Halstenberg, Klostermann; Laimer, Sabitzer, Adams; Dani Olmo, Nkunku,Werner.

-->