Formacionet zyrtare: Betis-Mallorca, ky është vendimi për Vedat Muriqin

Futboll 20 Shkurt 2022 17:35

Me fillim prej orës 18:30 luhet ndeshja Betis-Mallorca, e vlefshme për xhiron e 25’të në La Liga.

Pas një starti të mirë me Mallorcan, Muriqi përsëri vihet në 11-shen startuese nga trajneri i ti.

Betis po kalon një nga sezonet më të mira në histori, ku edhe pozicionohet në vendin e tretë me 43 pikë dhe do të kërkojë me ngulm tre pikët e ardhshme për të vazhduar ëndrrën e Ligës së Kampionëve.

Kurse Mallorca, do të kërkojë të paktën një pikë, për t’i ikur edhe më shumë zonës së kuqe.

FORMACIONET ZYRTARE:

Betis: Rui Silva; Bellerín, Bartra, Víctor Ruiz, Álex Moreno; William Carvalho, Guido Rodríguez; Canales, Fekir, Juanmi; Borja

Mallorca: Sergio Rico; Maffeo, Raíllo, Valjent, Jaume Costa; Kubo, Galarreta, Salva Sevilla, Dani Rodríguez; Ángel, Muriqi.

-->