Formacionet zyrtare: Brazil – Peru

Futboll 07 Korrik 2019 21:09

Sonte do të zhvillohet finalja e Kupës së Amerikës mes Brazilit dhe Perusë.

Brazili si nikoqir i këtij evinimenti do të përballet me Perunë në “Estadio do Maracana” me fillim nga ora 22:00.

Një orë para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja Kombëtareve i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Brazil: Alisson; Alves, Silva, Marquinhos, Sandro; Arthur, Casemiro; Everton, Firmino, Coutinho; Jesus.

Image

Peru: Gallese; Advincula, Zambrano, Abram, Trauco; Tapia, Yotun; Carrillo, Cueva, Flores; Guerrero.

Image

-->