Formacionet zyrtare: Chelsea -Liverpool

Futboll 03 Mars 2020 20:03

Chelsea dhe Liverpooli zhvillojnë derbin e kësaj faze në kuadër të raundit të pestë të Kupës FA.

Skuadra fituese e ndeshjes që zhvillohet në Stamford Bridge do të kualifikohet në çerekfinale në FA Cup.

Trajnerët Frank Lampard dhe Jurgen Klopp i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë përballje.

Formacioni startues i Chelseat: Arrizabalaga, Azpilicueta, Rudiger, Zouma, Alonso, Gilmour, Kovacic, Barkley, Willian, Pedro, Giroud.

Formacioni startues i Liverpoolit: Adrian, Williams, Van Dijk, Gomez, Robertson, Fabinho, Lallana, Jones, Minamino, Mane, Origi.

 

 

 

 

-->