Formacionet zyrtare: Espanyol – Mallorca, ky është vendimi për Muriqin

Futboll 20 Mars 2022 13:03

Në kërkim të ndërprerjes së serisë së tyre prej pesë humbjesh, Mallorca udhëtoi për në stadiumin RCDE për t’u përballur me Espanyol, shkruan Insporti.

Ndërkohë, nikoqirët kanë pësuar humbje në dy takimet e tyre të fundit.

Me 33 pikë nga 28 ndeshje, Espanyol aktualisht është në vendin e 12-të në renditjen e La Liga-s.

Teksa, Mallorca ka humbur pesë ndeshjet e fundit, duke pranuar 12 gola dhe duke shënuar katër.

Mallorca aktualisht është në vendin e 16-të në renditjen e ligës, me 26 pikë nga 28 ndeshje.

Në këtë takim, startues është sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi.

Formacionet zyrtare:

Mallorca:

Image

-->