Formacionet zyrtare: Feronikeli – Gjilani

Futboll 20 Shtator 2020 13:08

Java e parë në Superligën e Kosovës në futboll mbyll siparin me duelin e së dielës ndërmjet Feronikelit dhe Gjilanit.

Dy pretendentët për titullin kampion do të ballafaqohen mes vete në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit në sfidën e cila mund të thotë shumë në këtë nisje të kampionatit.

Tashmë edhe dy trajnerët kanë paraqitur formacionet startuese, të cilat mund t’i ndini më poshtë, njësoj sikurse do të mund të njoftoheni për rastet, golat dhe gjithçka tjetër nga ky takim:

Feronikeli – Gjilani 13:30

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Avdyli, Kuka, Lladrovci, Pnishi, Hoxha, Dabiqaj, Bojku, Malaj, Maliqi, Greca, Hoti. Kryetrajner: Afrim Tovërlani

Gjilani: Koliçi, Sorsa, Fustar, Veliu, Ferreira, Rapa, Aziz, Hila, Hajdari, Progni, Nikaç. Kryetrajner: Gentjan Mezani

Gjyqtarë: Besfort Kasumi, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa

-->