Formacionet zyrtare: Finlandë – Itali

Nations League 08 Shtator 2019 20:17

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Finlandë – Itali, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020.

Finlanda dhe Italia janë dy ekipet më të forta të grupit 6, ku ekipi i Mancinit tubon pikë të plota kundrejt një humbje të finlandezëve.

Kjo sfidë mund të jetë vendimtare edhe për vendasit, që do tentojnë kualifikimin e parë në historinë e Evropianit.

Ndeshja starton nga ora 20:45, ndërsa më poshtë formacionet zyrtare.

-->