Formacionet zyrtare: Gjilani – Malisheva

Superliga e Kosovës 04 Dhjetor 2021 12:21

Gjilani është nikoqir i Malishevës në kuadër të xhiros së 17-të në BKT Superligën e Kosovës.

Do të jetë një takim shumë interesant, pasi dy skuadrat janë në kërkim të pikëve.

Gjilani nuk di për humbje në 11 ndeshjet e fundit në kampionat, ku ka marrë gjashtë fitore e pesë barazime.

Në anën tjetër Malisheva është këndellur pas një krize të rezultateve dhe synon befasinë në Gjilan.

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliçi, Halili, Prekazi, Hoxha, Hajdari, Dabiqaj, Musolli, Torassa, Cale, Progni Krasniqi.

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Dumani, Hoti, Kacoli, Bruqi, Mustafa, Sobowale, H.Hyseni, M.Hyseni, Stullqatku.

-->