Formacionet zyrtare: Juventus – Cagliari

Futboll 14 Mars 2021 17:13

Juventusi është mysafir i Cagliarit në ndeshjen e xhiros së 27-të në kampionatin italian.

Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, zonja e Vjetër do të fokusohet në Serie A, ku ndodhet shumë prapa Interit në renditje.

Trajnerët Leonardo Semplici dhe Andrea Pirlo i kanë gati formacionet me të cilat do ta fillojnë takimin

Formacioni startues i Cagliarit: Cragno; Ceppitelli, Godin, Rugani; Nandez, Marin, Duncan, Nainggolan, Zappa; Joao Pedro, Simeone.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Danilo, Rabiot; Chiesa, Kulusevski, Ronaldo; Morata.

-->