Formacionet zyrtare: Leicester City – Chelsea

Futboll 18 Mars 2018 17:11

Chelsea do të jetë skuadra e fundit që do të kërkojë gjysmëfinalen e FA Cup.

Kampionët në fuqi të Premierligës, në ‘King Power Stadium’ do të jenë mysafirë të Leicester Cityt.

Ndeshja mes Leicester Cityt dhe Chelsea fillon nga ora 17:30.

Formacionet zyrtare:

Leicester City: Schmeichel, Simpson, Morgan (c), Maguire, Chilwell, Ndidi, Iborra, Mahrez, Albrighton, Iheanacho, Vardy.

Chelsea: Caballero; Azpilicueta (c), Christensen, Rudiger; Moses, Bakayoko, Kante, Alonso; Willian, Morata, Hazard.