Formacionet zyrtare: Liverpool-Arsenal, ky është vendimi për Granit Xhakën

Futboll 13 Janar 2022 19:55

Liverpooli dhe Arsenali do të luajnë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës Carabao sonte në Anfield.

Sipas orarit të planifikuar, sonte duhej të zhvillohej ndeshja e dytë e gjysmëfinales, megjithatë ndeshja e planifikuar për javën e kaluar u shty për arsye se disa nga lojtarë të Liverpoolit dolën me Covid.

Në përballjen e sotme në Anfield, Arsenali do të jetë me disa mungesa të mëdha por lajm i mirë për “Gunners” është rikthimi i Xhakës në skuadër, por edhe te Liverpooli mungojnë të tillë si Sadio Mane e Mohamed Salah të cilët janë të angazhuar me kombëtaret e tyre në Kupën e Afrikës.

FORMACIONET ZYRTARE:

Image

-->