Formacionet zyrtare: Liverpool – Bayern Munich, ky është vendimi për Shaqirin

Futboll 19 Shkurt 2019 19:59

Liverpooli dhe Bayern Munich kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare, për ndeshjen në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Gjiganti anglez ka marrë një lajm të mirë para kësaj ndeshje, pasi që mbrojtësi anglez, Trent-Arnold, është rikthyer nga lëndimi dhe do të jetë i gatshëm për këtë sfidë nga minuta e parë.

Trajneri gjerman, Jurgen Klopp, nuk vendosur për Xherdan Shaqiri nga minuta e parë, duke e lënë në pankinë.

Ndërsa, trajneri kroat i Bayernit, Niko Kovac, ka vendosur për Serge Gnabry dhe Kingsley Coman nga minuta e parë, duke lënë në pankinë mesfushorin holandez, Arjen Robben.

Vlen të theksojmë se Shaqiri ishte pjesë e Bayern Munich për dy vite e gjysmë, duke fituar Ligën e Kampionëve.

Takimi fillon nga ora 21:00.

Formacionet zyrtare:

Liverpool:

Bayern Munich:

-->