Formacionet zyrtare: Liverpool – West Ham

Futboll 24 Shkurt 2020 20:12

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Liverpoolit dhe West Ham Unitedit.

Liverpooli, përveç që synon fitore për të shkuar në +22 pikë me rivalin, Manchester Cityn, do të tentojë të arrijë rekordin historik të vendosur nga skuadra e Guardiolas.

Reds tashmë kanë shkuar 17 fitore me radhë në Premierligë dhe në rast triumfit sonte, do të barazonin rekordin e Cityt të Pep Guardiolës, që në sezonin 2017/18 kishte shkuar 18 ndeshje pa humbje.

Ndeshja e sontme mes Liverpoolit e West Hamit luhet me fillim nga ora 21:00 në “Anfield”.

Formacionet zyrtare:

-->