Formacionet zyrtare: Llapi – Arbëria, Drita – Drenica, Besa – Feronikeli

Futboll 24 Tetor 2020 13:40

Superliga shënon sot hapjen e xhiros së tetë, që do të sjellë disa ballafaqime interesante.

Pas humbjes së parë sezonale që e pësoi te Ballkani, Drita sot rikthehet në shtëpi për t’u ndeshur me Drenicën.

Skuadra e vetme që nuk e ka shijuar ende fitoren këtë edicion, Llapi, do të luajë në “Zahir Pajaziti” ndaj befasisë së këtij kampionati, Arbërisë.

Ndeshja tjetër që zhvillohet sot është ajo ndërmjet Besës dhe Feronikelit në Brestovik.

Llapi – Arbëria

Formacionet zyrtare:

Llapi: Hoffman/ Idrizi, Prençi, Zhdrella, Emini, Veliu, Ar.Ramadani, Al.Ramadani, Selmani, Peposhi, Januzi

Arbëria: Kaçiu/ Arrabal, Hasanaj, Hyseni, Zabërgja, Avdulli, Hasan, Kryeziu, Beqiri, Pira, Kashtanjeva

Drita – Drenica

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku/ Jamal, Limani, Cuculi, Namani, Xh.Shabani, Rexhea, B.Shabani, Fazliu, Brdarovski, Alidema

Drenica: Ymeri/ Zeqaj, Thaqi, Tahiri, Dervishaj, Elshani, Bejta, Lushtaku, Miftaraj, Murati, Jashari

Besa – Feronikeli

Formacionet zyrtare:

Besa: Kolaj, Scekic, Rajovic, Matos, Xhaka, Halili, Sheqerolli, Salihu, Brruti, Syla, Tahiri.

Feronikeli: Avdyli/ Kuka, Mala, Hoxha, Lladrovci, Dabiqaj, Thaqi, Miliçkoviç, Greca, Maliqi, Qorri

-->