Formacionet zyrtare: Mallorca – Athletic Bilbao, starton Muriqi

Futboll 14 Shkurt 2022 20:01

Skuadra e Mallorcas sot takohet me skuadrën baske të Athletic Bilbaos nga ora 21:00.

Në takimin që zhvillohet në kuadër të javës së 24 të La Ligas, për Mallorcan starton sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi, i cili debutoi takimin ndaj Cadiz dhe realizoi në minutën e 66-të nga penalltia.

Aktualisht, Mallorca rënditet në pozitën e 17’të, teksa Athletic Bilbao rënditet në pozitën e 8’të me 34 pikë.

Formacionet startuese:

-->