Formacionet zyrtare: Mallorca – Real Madrid, Muriqi startues

Futboll 14 Mars 2022 20:07

Real Madridi është mysafir i Mallorcas në Visit Mallorca Estadi për ndeshjen e javës së 28-të të La Ligas.

Los Blancos kanë primatin në kampionatin spanjoll me shtatë pikë më shumë se përcjellësi i parë Sevilla dhe synojnë ta rritin këtë diferencë.

Mallorca është në vend të 16-të në renditjen tabelare me vetëm dy pikë larg zonës së rrezikut, ashtu që ka nevojë për pikë.

Për Mallorcan, startues është sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi.

Formacionet startuese:

Formacioni startues i Mallorcas:Rico, Maffe, Raillo, Valjent, Olivan, Baba, Sanchez, Rodriguez, Take, Angel, Muriqi .

Formacioni startues i Real Madridit: Courtois, Mendy, Lucas, Nacho, Alaba, Kroos, Casemiro, Valverde, Vini JR, Rodrygo, Benzema.

-->