Formacionet zyrtare: Man City – Sporting

Futboll 09 Mars 2022 20:08

Manchester City do të zhvillojë sonte përballjen e dytë me Sporting Lisbonën në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e parë kishte përfunduar 5-0 për Citizens, derisa kjo e dyta fillon në ora 21:00 në “Etihad” dhe kampioni në fuqi i Ligës Premier mund të thuhet se ka kaluar në çerekfinale.

Tashmë janë publikuar formacionet startuese:

Man City: Ederson; Egnan-Riley, Stones, Laporte, Zinchenko; Fernandinho, Gundogan, Silva; Jesus, Foden, Sterling

Sporting: Adan; Inacio, Coates, Luis Neto; Pedro Porro, Ugarte, Matheus Reis, Tabata; Sarabia, Slimani, Paulinho

-->