Formacionet zyrtare: Manchester United – Barcelona

Futboll 10 Prill 2019 20:02

Manchester Unitedi është nikoqir i Barcelonës në Old Trafford për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

“Djajtë e Kuq” janë të hendikupuar për shkak të mungesave në mesufshë. Ander Herrera dhe Nemanja Matic nuk janë të gatshëm për sfidën e sotme për shkak të lëndimeve.

Ndërkohë që Blaugranët kanë për qëllim të realizojnë si mysafirë, në mënyrë që t’i kenë gjërat më të lehta në sfidën e kthimit në Camp Nou.

Do të jetë edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Ole Gunnar Solskjaer dhe Ernesto Valverde.

Formacionet zyrtare:

Manchester Unitedi:

Barcelona: